Több orosz forrás is arról számolt be, hogy légicsatát vívott egy ukrán MiG-29-es egy orosz MiG-31-essel.
Jurij Ihnat ezredes, az Ukrán Légierő Parancsnokság kommunikációs osztályának vezetője nyilatkozott az Ukrajinszka Pravdának, válaszaiban a kijevi katonai döntéshozók nehézségeiről beszélt.
Február 3-án az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy az orosz légierő vadászgépe megsemmisített egy ukrán Szu-27-es vadászbombázót. Az ukrán légierő nem sokkal később elismerte egy pilótája elvesztését.
Az orosz hadsereg újabb veszteségeket szenvedett el, ezúttal saját területén. Egy Szu-30-as vadászgép semmisült meg a krasznodari régióban, míg a közeli vasúti infrastruktúrát is kár érte. Az ukrán hírszerzés nem erősítette meg részvételüket az incidensekben - írta az Ukrajinszka Pravda.
Egy friss ukrán jelentés szerint 2024 augusztus-szeptember között Oroszország mintegy 70 darab különböző Szu-34-es vadászbombázót vetett be Ukrajna ellen. A jelentés eközben Moszkva megmaradt készleteit is taglalja, amiből úgy tűnik, Oroszország kapacitásai alig csökkentek a háborús veszteségek következtében – írta meg a Militarnyi.
A szíriai konfliktus újabb fordulóponthoz érkezett, miután a törökbarát fegyveres csoportok jelentős területeket foglaltak el Észak-Szíriában, köztük a stratégiai fontosságú Aleppót is. A helyzet stabilizálása érdekében Moszkva egy tapasztalt katonai vezetőt küldött a térségbe - tudósított a mk.ru.
Az orosz Fighterbomber Telegram-csatorna tett közzé egy felvételt arról, hogy orosz vadászgépek repülnek rá különböző típusú nyugati katonai gépekre, köztük t amerikai B-52H Stratofortress stratégiai bombázóra.
Felvételek érkeztek egy orosz Szu-34-es vadászbombázó akciójáról. A támadás során UMPK-kitekkel szerelt légibombákkal mértek csapást az ukrán erőkre.
Az orosz hadsereg olyan ukrán stratégiai bombázókat használ Ukrajna ellen, amelyeket még 1999-ben Kijev adott át Moszkvának az orosz gázadósságok törlesztése fejében. Az oknyomozó riport tartalmazza a kérdéses repülőgépek sorozatszámainak elemzését, nemzetközi légügyi nyilvántartások adatainak vizsgálatát és az Oroszországi Föderáció által használt bombázók számának összevetését - tudósított a Radio Svoboda.
Az elmúlt napok során Oroszország lebombázott egy luhanszki, orosz kézen lévő várost, FAB-500-as bombával. A kínos incidensről a helyi hatóságok először hallgattak, majd később állították, F-16-osok roncsai miatt kell evakuálni.
Az ukrán hírszerzés által vizsgált, a frontvonal mögött lezuhant lopakodó orosz pilóta nélküli harci repülőgép (UCAV) számos nyugati gyártmányú chipet tartalmazott. A fejlett Szuhoj Sz-70 Ohotnyik-B drónban olyan neves cégek alkatrészei voltak megtalálhatók, mint az Analog Devices, a Texas Instruments vagy a Xilinx - írta meg a Tom's Hardware.
Rutinbevetésre indult az orosz helikopter-kötelék, amikor kiszúrta, hogy egy orosz és ukrán egység tűzharcba keveredett. Az összecsapás során azonban egy Ka-52 „Alligator” is odaveszett, és a történelemben először, egy drón miatt – áll Kirill Fedorov orosz milblogger Telegram-posztjában.
Oroszország most már szinte minden nap kamikaze-dróntámadásokat indít Ukrajna ellen, egyre nagyobb mennyiségben alkalmazva az eredetileg iráni gyártmányú Sahed-136-os drónokat. Ezek egyike azonban orosz lakóházba csapódott – derült ki friss felvételekből.
Miközben az Egyesült Államok ontja a továbbfejlesztett F-35-ös lopakodókat szövetségeseinek, Dél-Korea pedig legyártotta az első KF-21-es ötödik generációs vadászgépeket, nagyon úgy tűnik, hogy az Oroszországot érintő szankciók teljesen lebénították a Szu-57-esek sorozatgyártását – írja a The Telegraph.
Az X-en (korábban Twitter) megjelent videófelvételek alapján egy orosz repülőgép lőtte le Oroszország modern csúcslopakodóját.
A közösségi médiában jelentek meg az első, friss műholdfelvételek a lebombázott Boriszoglebszk katonai repülőtérről.
Alakul a csörte Kijev és Washington közt.
A cég törvényellenesen uralta az online hirdetési piac két piacát is.
Nagy Márton ismertette a számokat.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.