A szíriai konfliktus újabb fordulóponthoz érkezett, miután a törökbarát fegyveres csoportok jelentős területeket foglaltak el Észak-Szíriában, köztük a stratégiai fontosságú Aleppót is. A helyzet stabilizálása érdekében Moszkva egy tapasztalt katonai vezetőt küldött a térségbe - tudósított a mk.ru.
Az orosz Fighterbomber Telegram-csatorna tett közzé egy felvételt arról, hogy orosz vadászgépek repülnek rá különböző típusú nyugati katonai gépekre, köztük t amerikai B-52H Stratofortress stratégiai bombázóra.
Felvételek érkeztek egy orosz Szu-34-es vadászbombázó akciójáról. A támadás során UMPK-kitekkel szerelt légibombákkal mértek csapást az ukrán erőkre.
Az orosz hadsereg olyan ukrán stratégiai bombázókat használ Ukrajna ellen, amelyeket még 1999-ben Kijev adott át Moszkvának az orosz gázadósságok törlesztése fejében. Az oknyomozó riport tartalmazza a kérdéses repülőgépek sorozatszámainak elemzését, nemzetközi légügyi nyilvántartások adatainak vizsgálatát és az Oroszországi Föderáció által használt bombázók számának összevetését - tudósított a Radio Svoboda.
Az elmúlt napok során Oroszország lebombázott egy luhanszki, orosz kézen lévő várost, FAB-500-as bombával. A kínos incidensről a helyi hatóságok először hallgattak, majd később állították, F-16-osok roncsai miatt kell evakuálni.
Az ukrán hírszerzés által vizsgált, a frontvonal mögött lezuhant lopakodó orosz pilóta nélküli harci repülőgép (UCAV) számos nyugati gyártmányú chipet tartalmazott. A fejlett Szuhoj Sz-70 Ohotnyik-B drónban olyan neves cégek alkatrészei voltak megtalálhatók, mint az Analog Devices, a Texas Instruments vagy a Xilinx - írta meg a Tom's Hardware.
Rutinbevetésre indult az orosz helikopter-kötelék, amikor kiszúrta, hogy egy orosz és ukrán egység tűzharcba keveredett. Az összecsapás során azonban egy Ka-52 „Alligator” is odaveszett, és a történelemben először, egy drón miatt – áll Kirill Fedorov orosz milblogger Telegram-posztjában.
Oroszország most már szinte minden nap kamikaze-dróntámadásokat indít Ukrajna ellen, egyre nagyobb mennyiségben alkalmazva az eredetileg iráni gyártmányú Sahed-136-os drónokat. Ezek egyike azonban orosz lakóházba csapódott – derült ki friss felvételekből.
Miközben az Egyesült Államok ontja a továbbfejlesztett F-35-ös lopakodókat szövetségeseinek, Dél-Korea pedig legyártotta az első KF-21-es ötödik generációs vadászgépeket, nagyon úgy tűnik, hogy az Oroszországot érintő szankciók teljesen lebénították a Szu-57-esek sorozatgyártását – írja a The Telegraph.
Az X-en (korábban Twitter) megjelent videófelvételek alapján egy orosz repülőgép lőtte le Oroszország modern csúcslopakodóját.
A közösségi médiában jelentek meg az első, friss műholdfelvételek a lebombázott Boriszoglebszk katonai repülőtérről.
Vuhledár elvesztése után a várostól északra található 3-as számú bánya vált az ukrán védők legdélkeletibb erődítésévé. Most nagyon úgy néz ki, hogy az orosz bombázások mellett ezt is elveszítik.
Videó került elő arról, amint az Orosz Légierő egyik Szu-35-ese a múlt héten majdnem összeütközött egy amerikai vadászgéppel Alaszka partjainál.
Nyugati elemzők szerint elérhette az egymillió főt az orosz-ukrán háború veszteségrátája (sebesültek és halottak összesen). Az orosz csapatok a Donbaszban és Kurszkban is ellentámadásba lendültek, ráadásul továbbra sem született döntés arról, hogy Kijev bevetheti-e a közepes és nagy hatótávolságú fegyvereket Oroszország területén, miközben Moszkva folyamatosan bombázza az országot. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Az ukrán-orosz háborúban Ukrajna folyamatosan keresi a módját, hogyan védekezhetne hatékonyan az orosz siklóbombák támadásai ellen. Bár Kijev amerikai rakétákat kér a probléma elhárításához, a szakértők szerint ez nem jelentene megoldást a problémára - számolt be a Defense One.
Kijev az elmúlt időszakban megkapta az első pár amerikai gyártmányú F-16-os vadászgépeket, ezeket már be is vetették éles helyzetben, igaz, egy jármű már a veszteséglistán is szerepel Kijevnél. Az Army Recognition jelentése szerint az oroszok továbbra is meg szeretnék őrizni a légifölényüket.
Nagy kilengésekkel halad a magyar fizetőeszköz.
Ez része az ukrán győzelmi tervnek is.
Megszerezték az állítólagos bizonyítékokat.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán konfliktus fejleményeivel.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Hol tart az AI-csata?
Egy biztos: az áthúzódó hatásban Virovácz Péter szerint nem bízhatnak.